svētdiena, 2013. gada 19. maijs

Ārstēšana pret kamenes kodumiem


Foto:bumblebee
Ja jums iekoda kamene –neceliet paniku. Kamenes kodiens ir bīstams tikai cilvēkiem, kuri ir ļoti alerģiski kā arī ļoti jūtīgi pret kodumiem ir bērni. Ļoti bīstami ir, ja jūs sadzēla vesels bars ar kamenēm, tad noteikti nekavējoties jāsauc ātra palīdzība. Ja nekas no nosaukta uz jums neattiecās tad jums nav jāsatraucas, jo kamenes kodums nav bīstams.



Dzelonis ir tikai mātītei un Kamenēm-strādniecēm. Tēviņiem dzeloņa nav. Dzelonis ir aizstāvības ierocis. Koduma laikā organismā tiek ievadīts neliela indes deva, cilvēks sajūt īsas spēcīgas sāpes, kuras drīz pāriet. Citrreiz (2%gadijumā) uz indi parādās alerģiska reakcija. Reakcija uz kamenes dzēlienu var būt dažāda. Kamenei atšķirībā no bites dzelonis nenolūst, tamdēļ kamene var dzeloni izvilkt un iedzelt vēlreiz.
Parasti no kamenes koduma alerģiskas reakcijas nav, parādās: pampums, apkārt koduma vietai parādās tūska, kairinājums un apsārtums, kurš var vilkties pat līdz vairākām stundām. Tādas reakcijas var parādīties uzreiz vai pat pēc vairākām stundām. Kairinājums var ilgt vairākas stundas vai pat vairākas dienas.
Citos gadījumos, ja jūs iedzēla divas vai trīs reizes pēc kārtas, tas var izraisīt alerģisko reakciju. Parasti alerģija parādās 15minūšu laikā pēc koduma. Tas var izraisīt ādas reakciju (pampumu, tūsku, apsārtumu un kairinājumu, vemšanu, skābekļa trūkumu un paātrināto sirdsdarbību kā arī anafilaktisko šoku). Ja ir skābekļa trūkums vai iestājās anafilaktiskais šoks, tad nekavējoties cilvēku jānogādā slimnīcā. Kā arī pie ārsta ir jāgriežas, ja: dzēliens ir trāpīts acs ābola vai iekšēja mutes daļā, ja ir parādījies drudzis, sāpes, apsārtums un liela tūska, tad pie koduma lieciet aukstu kompresi, termoforu ar aukstu ūdeni) aukstums noņem sāpes un tūsku (nesabīstaties, ja ir iekosts mutē ,zibenīgi lieciet klāt koduma vietai ledu un arī no ārpuses dzesējiet ar aukstu kompresi, kuru bieži maināt, noteikti sauciet ātro palīdzību). Jāiedzer suprastīnu vai tavegīlu (maziem bērniem suprastīnu nevar dot kā ari sievietēm, kuras baro ar krūti, tavegīlu var dot bērniem no 1 gada vecumā pa ¼ tabletei).

Gribu piebilst, ja ir sadzēlta grūtniece, (kaut nav nekādas blakus pārādības) drošības pēc vajadzētu pārādīties ārstam, varat uz koduma vietas uzsmērēt Fenistil smēri, ļoti labi palīdz pret dzēlieniem un nav kaitīga grutniecēm,bet ir ierobežojumi, pirmos trīs grūtniecības mēnēšos šo smēri nav ieteicams lietot,jo pirmos 3 grūtniecības mēnešus neko īsti bez ārsta atļaujas lietot nevajadzētu, bet sākot no 4 grūtniecības mēnēša droši varat šo smēri lietot.

Ko jādara, lai kamene neuzbrūktu? Kamene tāpat vien neuzbrūks, tā uzbrūk tikai tad, kad tiek apdraudēta vai ir apdraudēta viņas ligzda. Tāpat kā ar bitēm, jāuzvedas mierīgi. Kā arī jāzina, ka kamenes paliek ļoti nemierīgas pie asām svešu izcelsmes smakām( sviedri, alkohols, tualetes ūdens, ziepes, losjons pēc skūšanās utt.).



Kā var ārstēt?

Foto:bumblebee
Kamenes kodumus var ārstēt ar tautas medicīnu.

* Sasmalciniet svaigas pienenes un ceļmallapas, piesieniet to pie koduma vietas. Pēc 2-3 stundām pamainiet apsēju.

* Kā arī pie koduma vietas var pielikt svaigas pētersīļu lapas. Tajā pašā laikā dzeriet pētersīļu sakņu novārījumu.

*Sablenderējiet svaigas piparmētru lapās un uzsmērējiet to putriņu sāpīgai vietai. Piparmētru sula iedarbojās kā pret krampju, pretsāpju un pretiekaisuma līdzeklis. 

*Sagrieziet sīpolu vai ābolu uz pusēm un uzlieciet to uz koduma vietas, apsējot to ar saiti. Var izmantot salveti piesūcinātu ar sīpola sulu , noteikti ,ka palīdzēs!


 Bet visumā kamenes kodums nav bīstams un tūska pāries pati no sevis pēc kāda laika.


Ja jūms šīs raksts ir nodērējis, iesakiet to arī saviem draugiem, nospiežot  zemāk uz norādītajām podziņām.


Nav komentāru: